Kanapių Sėklų Aliejus Odai – Nauda ir Vartojimas

Kanapių sėklų aliejus dažnai vadinamas „kanapių aliejumi“, jis gaunamas naudojant šalto spaudimo metodą iš kanapių sėklų. Kanapių aliejus dažnai būna nerafinuotas. Tai skaidrus žalias aliejus ir gali turėti riešutų skonio.

Jis skiriasi nuo kanabidiolio (CBD) aliejaus, kuris yra kanapių augalo ekstraktas ir kurio gamybai naudojami kanapių žiedai ir lapai.

Kanapių aliejus gaminamas iš pačios kanapių sėklos ir paprastai neturi jokio THC (tetrahidrokanabinolio), psichoaktyvaus komponento, nors atrodo, kad tai yra plačiai ginčijama. Remiantis 2017 m. Tyrimų duomenimis, CBD aliejus taip pat gali turėti labai žemą ir nereikšmingą THC kiekį.

Kanapių aliejus turi daug naudos sveikatai, įskaitant ir tas, kurios gerina odos sveikatą. Maitinantis vitaminais ir drėkinančiomis savybėmis jis yra ypač naudingas odos sveikatai.

 

Kuo Kanapių Aliejus Naudingas Jūsų Odai?

Yra daugybė odos priežiūros naudų, kuriuos galite gauti naudodamiesi kanapių sėklų aliejumi.

Tinka Įvairiems Odos Tipams

Kanapių aliejus puikiai tinka daugumai odos tipų, nes jis gali drėkinti neužkimšdamas jūsų porų. Tai netgi gali padėti subalansuoti riebią odą, ją drėkinti ir reguliuoti odos aliejaus gamybą.

Sausumas taip pat gali sukelti jūsų odos perteklinį riebalų sluoksnį, o tai savo ruožtu gali skatinti spuogus. Kanapių aliejus gali užkirsti kelią sausai odai, neužkimšdamas porų. Tai padeda sumažinti spuogus, kuriuos sukelia riebalų perteklius.

Drėkina ir Ramina Odą

Viena iš omega-6 riebalų rūgščių, kurių sudėtyje yra kanapių aliejaus, yra gama-linoleno rūgštis (GLA), kuri veikia kaip galinga priešuždegiminė priemonė, tuo pat metu skatindama odos augimą ir naujų ląstelių generavimą.

Tai gali padėti nuraminti odos uždegimą ir sudirginimą, įskaitant spuogus ir kai kurias kitas ligas, pvz., Psoriazę, o oda – maitinama ir drėkinama.

Gali Padėti Esant Atopiniam Dermatitui

Kanapių aliejus yra toks naudingas odai, kad jame gausu omega-6 ir omega-3 riebalų rūgščių. Šių maistinių medžiagų vartojimas gali padėti esant tokioms odos ligoms kaip atopinis dermatitas.

Viename aklo kryžminio tyrimo metu buvo rasta įrodymų, kad maistinis kanapių aliejus sumažino klinikinio atopinio dermatito simptomus ir atsiradimą po 20 savaičių.

Anti-Senėjimo Savybės

Kanapių aliejus ne tik drėkina ir ramina odą, bet turi ir anti-senėjimo savybių. Kanapių aliejus gali padėti sumažinti smulkias raukšleles, taip pat užkirsti kelią senėjimo požymiams.

Kanapių aliejuje esančios linolo rūgšties ir oleino rūgščių organizmas negali gaminti, tačiau jos gali atlikti lemiamą vaidmenį odos sveikatai ir senėjimui mažinti, todėl jos yra svarbios maistinės medžiagos, kurias reikia įtraukti į dietą. Papildyti savo dietą galima ir kanapių baltymais.

 

Kaip Naudoti Kanapių Aliejų ?

Yra keletas metodų, kuriuos galite naudoti norėdami gauti naudos odai iš kanapių sėklų aliejaus.

 

Kanapių Aliejaus Vartojimas

Pirmasis būdas yra kanapių aliejų patepti tiesiai ant jūsų odos. Tai gali būti naudinga, jei jūsų oda yra sudirgusi ar turi sausas dėmės, kurias norite greitai sušvelninti. Prieš naudodami kanapių aliejų, vadovaukitės toliau pateiktomis rekomendacijomis, kad įsitikintumėte, jog nesulauksite nepageidaujamos reakcijos:

  • Nuplaukite ir nusausinkite nedidelį žasto plotą (pvz., Alkūnę).
  • Užtepkite nedidelį kiekį gryno kanapių aliejaus.
  • Uždenkite vietą tvarsčiu ir palikite jį vietoje 24 valandas, atsargiai, kad tvarstis nesušlaptų.
  • Jei atsiranda paraudimas, deginimas, niežėjimas ar kitoks dirginimas, galite manyti, kad esate jautrus kanapių aliejui ir neturėtumėte jo naudoti. Jei pasireiškė reakcija, nedelsdami nuimkite tvarsliavą ir nuplaukite vietą muilu ir vandeniu.
  • Jei nematote ir nejaučiate jokios neigiamos reakcijos, tuomet kanapių aliejų tikriausiai naudoti saugu.

 

Kanapių aliejus ir eterinio aliejaus mišinys. Kanapių aliejų ir kitus priešuždegiminius bei raminančius ingredientus taip pat galite sujungti su tokiu receptu, kurį galima tepti tiesiai ant odos:

  • 1/4 puodelio kanapių aliejaus
  • 2 šaukšteliai ištirpinto kokosų aliejaus (galima išlydyti mikrobangų krosnelėje; įdėkite norimą kiekį į mikrobangų krosnelės indą ir kaitinkite 30 sekundžių intervalais, maišydami kiekvieną intervalą, kol visiškai išsilydys).
  • Nuo 4 iki 5 lašų odą stiprinantis eterinis aliejus, pavyzdžiui, levandų ar rozmarinų aliejus

Pastaba: Eteriniai aliejai, tokie kaip levandų ar rozmarinų aliejus, turėtų būti naudojami tik lokaliai ir praskiestame mišinyje. Negalima vartoti eterinių aliejų iš vidaus. Daugelis yra toksiški.

 

Kanapių Aliejaus Vartojimas Per Burną

Antrasis būdas yra praryti kanapių aliejų, kuris gali suteikti tokią pat naudą odai ir papildomą naudą sveikatai kaip ir aliejaus vartojimas lokaliai. Jei geriate kanapių aliejų per burną, yra mažesnė odos sudirginimo ar išpūtimo rizika, nors tai gali sukelti laikiną virškinimo sutrikimą.

Prieš gerdami kanapių aliejų, pasitarkite su gydytoju.

Jei vartojate per burną, galite gerti nuo 1 iki 2 arbatinių šaukštelių per dieną – vienu kartu arba padalyti į dvi dozes.

Jei jums nepatinka skonis ar kanapių aliejus vartojamas per burną, galite jį naudoti ir skirtinguose receptuose. Vienas iš variantų yra sumaišyti jį su maistu, pavyzdžiui, kokteiliu, salotų padažu ar sriuba. Arba galite naudoti jį virimui.

 

Koks Yra Šalutinis Poveikis Ir Rizika?

Kanapių aliejus yra saugus naudoti daugumai žmonių ir paprastai neturi THC ar psichoaktyvių savybių, nors tai buvo plačiai ginčijamasi.

Naudojant jį lokaliai, kai kurie žmonės gali patirti lengvą sudirginimą, todėl pirmiausia tepkite ant nedidelio bandomojo odos lopinėlio (nesvarbu, ar naudojate gryną kanapių aliejų, ar kanapių aliejų, praskiestą eteriniais aliejais).

Kanapių aliejaus vartojimas kai kuriems žmonėms gali sukelti neigiamą šalutinį poveikį:

  • Dažniausias šalutinis poveikis yra virškinimo sutrikimas, kuris gali atsirasti dėl riebios aliejaus prigimties. Norėdami to išvengti, pradėkite vartodami nedidelį kiekį kanapių aliejaus kasdien ir didinkite palaipsniui.
  • Kanapių sėklos gali sąveikauti su kraujo skiedikliais galimai slopindamos trombocitus, todėl prieš reguliariai vartodami kanapių aliejų, pasitarkite su gydytoju ir įsitikinkite, ar jis jums tinka.

 

[block id=”kanapiu-aliejus-odai”]

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio – rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.

Kategorijos